Select Your Style

Choose View Style

 • Full
 • Boxed

Choose Colour style

 • skyblue
 • green
 • blue
 • coral
 • cyan
 • eggplant
 • pink
 • slateblue
 • gold
 • red

Deniz İşitme Merkezleri Kuşadası Şubesi

Bölgenin En Güvenilir Markası ‘Deniz Optik Medikal ve İşitme’

Sağlık sektöründe farklı alanlarda hizmet veriyorsunuz. Teknolojinin gelişimi sizin sektörünüzü nasıl etkilemektedir?

Teknoloji bildiğiniz üzere hayatımızın her alanında insanların daha kaliteli ve rahat yaşamalarına imkan sağlamaktadır. Dolayısıyla bizim sektörümüz için de aynı durum söz konusu. Özellikle işitme cihazları teknolojisi son günlerde muazzam gelişmiş durumda. Örneğin; eski işitme cihazları tabiri caizse sadece “ses yükseltici” işlevi görmekteydi. Günümüzde ise işitme cihazları internet ve televizyon bağlantılı olup işitme kalitesini en yüksek seviyeye çıkarmaktadır. Teknolojinin gelişimiyle paralel olarak uyku problemi çeken, uyku apnesi olan, koah hastaları için geliştirilen uykuda rahat nefes almayı sağlayan medikal cihazlar günden güne gelişmeler göstermektedir.

Optik alanında ise titanium hammaddeli hafif çerçeveli gözlükler ve çok odaklı multifocal camlar sayesinde uzaktan yakına çok konforlu görüş alanları sağlanabiliyor.

Fonksiyonlarına göre çeşitlilik gösteren gözlük camları bir çok format ve nitelikte üretilebiliyor. Kişinin ihtiyacı ve istekleri doğrultusunda üretilen gözlük camları en kaliteli görüş açısını sunabiliyor. Numaralı gözlük camı imal edilirken bir çok teknoloji ve hammaddeden yararlanılmaktadır. Üretimde kullanılan bu farklı yöntemler gözlük camından istenilen performansın elde edilmesini sağlamaktadır. Rengi, inceliği ve odak noktasına kadar birçok farklı teknoloji kullanılarak imal edilmiş gözlük camları doktor reçetesine uygun olarak kullanıcının isteği doğrultusunda tercih edilmektedir.

Mineral cam, organik cam, polikarbonat cam, antirefle cam, prograsif cam ve kolormatik cam gibi daha bir çok çeşidi bulunan optik camlar aynı zamanda numaranın derecesine bağlı olarak inceltilebilir. Yeni çıkan teknolojiler sayesinde %70’e varan inceltmeler ile oldukça iyi bir estetik görünüm kazanılmaktadır. Böylece yüksek numaraya sahip olan kişiler kalın ve kötü bir görünüme sahip olan gözlükleri kullanmak durumundan kalmıyorlar. Camların incelikleri ve hammaddelerinden kaynaklanan çeşitliliğin yanı sıra kullanılan ekstrafiltrelerde camların çeşitlenmesine neden oluyor. Camın yüzeyinde kullanılan bir çok filtre camın yansıma ve parlama yapmasını engellerken aynı zamanda daha net bir görüş kalitesi elde edilmesini sağlamaktadır. Antirefle olarak adlandırılan bu filtrenin yanı sıra süper hidrofobik kaplamalar cam yüzeyinde suyun ve tozun barınmasını engelleyerek uzun bir süre çizilmesini engellemektedir.

Bildiğiniz gibi yapay zeka teknolojilerinin gelişmesi medikal sektörünede yansımakta. Çok yakın gelecekte “anında yabancı dil çevirisi yapan işitme cihazları” ile “kayıt yapabilen (hard diskli) optik lensler” ve “uyku düzenleyici cihazlar (ritimsiz nefes anında uyarıveren)” piyasaya çıkması beklenmektedir. Bu tarz bilimsel arge çalışmalarını yakından takip etmekteyiz ve yeni cihazları tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak şubelerimizde Sökeli hemşerilerimize sunmaktayız.

Özellikle işitme cihazı hangi durumlarda kullanılır ve vatandaşların cihazı alması için ne yapması gerekiyor?

Tespit edilen işitme kaybının Kulak Burun Boğaz doktorunun uygun görmesi durumunda işitme cihazı kullanılır. Öncelikle işitme ile ilgili bir sorununuz varsa Kulak Burun Boğaz uzmanına muayene olmalısınız. Doktorunuz işitme kaybınızdan şüphelendiğinde sizi bir odyologa yönlendirecektir. Odyolog yaptığı bazı testler sonucunda işitme kaybı tespit ederse size işitme cihazı tavsiye edecektir. İşitme kaybınız tespit edildiğinde adınıza bir rapor düzenlenecektir. Bu raporla birlikte işitme cihazınızı alabileceksiniz.

İleriye yönelik hedefleriniz ve planlarınız nelerdir?

Sağlık sektöründe, kaliteden ve satış sonrası desteklerimizden ödün vermeden hizmetlerimize devam edeceğiz. Amacımız Söke’de medikal, işitme ve optik alanındaki konumumuzu, hizmet kalitemizi devam ettirerek sürdürmektir. Her hastamızla özel olarak ilgilenmekteyiz. Hastalarımızın memnuniyeti bizim için çok önemli.Bu bilinçle hizmetlerimizi çoğaltarak sürdürme niyetindeyiz.

Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederiz.

Kategoriler Aydın İşitme Cihazı Aydın İşitme Merkezi Didim İşitme Cihazı Didim İşitme Merkezi Kuşadası İşitme Cihazı Kuşadası İşitme Merkezi Söke İşitme Cihazı Söke İşitme Merkezi

2 thoughts on “Deniz İşitme Merkezleri Kuşadası Şubesi”

 1. Babamın işitme cihazı pilleri için gidiyorum Deniz İşitme Kuşadası Şubesine herzaman işimi çok kısa sürede hallettim hiç sorun yaşamadım.

 2. Ceyda Hanımı 4 Yıldır Tanırım Deniz İşitme Kuşadası Şubesi Her Zaman Yardımcı Oldu Bize. Tavsiye Ederim,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir